субота, 15 травня 2021 р.

5 порад, як запам'ятати дати з історії України

 Запам’ятовувати дати — чи не найскладніше при вивченні історії України. Тому публікуємо кілька простих, але дієвих порад, як зробити підготовку до ЗНО з історії простішою і ефективнішою.

Конспект і інтерес

Обери підручник, який підходить під програму ЗНО з історії, і конспектуй в окремий зошит основні    дати або події. Конспектуй не тільки те, що дуже важливе, а й те, що тобі здається цікавим! Тоді інформація легше запам’ятовуватиметься мозком.

Картинки

Знаходь в інтернеті (наприклад, на нашому сайті ;), підручниках або у спільнотах з підготовки до ЗНО корисні картинки, схеми і таблиці, за якими простіше буде запам’ятати дати або певну тему. Близько 80% інформації наш мозок засвоює візуально, тож допоможи йому в цьому.

Аудіо

Цей метод дуже добре працює, якщо ти краще засвоюєш інформацію на слух. Знайди перелік основних дат з історії України, читай їх вголос і записуй собі на диктофон. Перед сном слухай запис у навушниках, можеш навіть спати з ними (якщо вуха не болять). Інформація відкладатиметься в пам’яті на підсвідомому рівні, як, наприклад, набридливі музичні мелодії. Можеш трохи змінити цей спосіб і читати перелік дат вголос батькам або однокласнику, з яким ви разом готуєтесь. Тоді ти не лише чутимеш свій голос, але й будеш ніби навчати іншу людину. Мозок сприйматиме таку інформацію як більш практичну і важливу.

Графік і система винагород

Постав собі за мету за день просидіти за підручником 1 або 2 години (або більше, якщо вистачатиме терпіння). Заведи блокнотик, де ти щодня плюсами відмічатимеш, чи дотримуєшся графіку. Якщо сьогодні просидів за навчанням більше — завтра можна відпочити. Якщо сьогодні прогуляв — завтра вчишся трохи довше. Придумай собі систему винагород і призів. Наприклад, якщо ти увесь тиждень працював за графіком, то в неділю можеш купити собі щось нове або довше посидіти в інтернеті. Повір, це працює.

Зосередження і відпочинок

По-перше, не відволікайся. Знайди тихе місце, вимкни музику, телевізор, відклади телефон, вимкни інтернет. Попроси батьків не чіпати тебе найближчим часом, завчасно поїж. Спробуй зробити так, щоб повністю зосередитись на навчанні. Тоді час пройде ефективно. Після навчання відпочинь і не засвоюй нову інформацію одразу (тобто найближчу годину не вмикай інтернет ;). Прогуляйся, подихай повітрям, поговори з друзями.

Усім успіхів в освоєнні історичних дат!

Тиждень історії

         З 8 – 12 жовтня в ДНЗ «Решетилівський ПАЛ імені І.Г.Боровенського проходив тиждень історії «Мій рідний край – моя історія жива». Мета тижня – сприяти формуванню в учнів патріотичного світогляду, активної соціальної та громадянської позиці, політичної та правової культури у гармонійному поєднанні з історичним   краєзнавством  та загальнолюдськими цінностями. Ця мета конкретизувалася в комплексі завдань, серед яких пріоритетними є поглиблення інтересу до історії, розвиток мисленнєвих здібностей та умінь, необхідних для сучасних викликів.

     В програмі тижня – екскурсія до районного краєзнавчого музею, історична вікторина, конкурс газет, зустріч з заступником начальника Решетилівського бюро безоплатної правової допомоги Шкурупій О.В. Завершився тиждень загальноліцейною виховною годиною до Дня захисника України, яку підготували учні першого курсу разом з викладачем ліцею Лебединським Е.В. На зустріч з учнівською молоддю були запрошені учасники АТО – Голова громадської організації «Спілка ветеранів АТО Решетилівшини» Мотузко О.В. та викладач ліцею Жук С. П. Їх виступи перед учнівською молоддю спонукали присутніх  до усвідомлення необхідності захисту суверенітету, територіальної цілісності нашої держави в умовах реальних військово-політичних, інформаційних та інших викликів. Гостям свята учні вручили хліб-сіль, а учасники художньої самодіяльності   під керівництвом Музики М.О. та Іллієвої Л.М. зачарували присутніх своїм співом, художнім словом, молодецькою завзятістю, бо козацькому роду – нема переводу.

yrer

 743574387

Методичне об’єднання викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін 2023-2024 н.р.

  Методичне об’єднання викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін 2023-2024 н.р.